Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w Gminie Wisła

Ważne informacje

grafika Oddział przedszkolny w sp5 czynny od szóstej trzydzieści do szesnastej trzydzieści

Skład zespołu nauczycielskiego:

mgr Klaudia Szturc

– wychowawca oddziału przedszkolnego

mgr Bogusława Raszka

– nauczyciel oddziału przedszkolnego

mgr Aleksandra Drózd

– nauczyciel języka angielskiego

mgr Beata Gogółka

– logopeda

mgr Halina Raszka

– katechetka wyznania ewangelickiego

mgr Maria Kowalik-Kuc

– katechetka wyznania katolickiego

RAMOWY ROZKŁAD DNIA
REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ (godziny obowiązkowe)

Godziny Przebieg
8:00 – 8:40 Schodzenie się dzieci. Zabawy integrujące grupę. Własna aktywność dzieci- zabawy dowolne wg zainteresowań. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Praca indywidualna i wyrównawcza z wybranymi dziećmi- mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi. Czynności organizacyjne. Nauka czytania. Przeprowadzenie diagnozy.
  8:40 – 8:50 Ćwiczenia poranne.
8:50 – 9:00 Czynności samoobsługowe i higieniczne. Przygotowanie do śniadania.
9:00 – 9:20 Śniadanie. Przygotowanie do zajęć.
9:20- 10:30 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zabawy ruchowe.
10:30 – 11:30 Spacery lub samorzutne, spontaniczne zabawy dziecka na świeżym powietrzu (np. w ogrodzie, na boisku szkolnym) w sali; ćwiczenia gimnastyczne. Indywidualne zajęcia wyrównawcze. Swobodna działalność dziecka. Gry dydaktyczne (multimedialne). Obserwacje, przeprowadzenie diagnozy (6 – latki).
11:30 – 12:00 Sprzątanie. Czynności samoobsługowe i higieniczne. Przygotowanie do obiadu. Przejście na świetlicę szkolną.
12:00 – 12:30

Obiad. Powrót do sali oddziału przedszkolnego.
12:30 – 13:00

Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych liter, cyfr, piosenek i wierszy. Słuchanie opowiadania nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej lub czytanie fragmentów książek. Zajęcia dodatkowe dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach.

KOLOR NIEBIESKI – godziny obowiązkowe, bezpłatne

RAMOWY ROZKŁAD DNIA
WYDŁUŻONY CZAS PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Godziny Przebieg
6:30 – 8:00 Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne z rodzicami.

Zabawy integrujące grupę. Własna aktywność dzieci -zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, tematyczne, dydaktyczne.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę).

Praca indywidualna i wyrównawcza z wybranymi dziećmi – mającymi trudności oraz  z dziećmi zdolnymi

Nauka czytania, diagnoza.

13:00 – 13:50  Zajęcia dodatkowe doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci, wiadomości, sprawności,  umiejętności.
13:50 – 14:00 Ćwiczenia uspokajające i wyciszające, przygotowanie się do podwieczorku.
14:00 – 14:30 Podwieczorek (w tym: przejście na świetlicę szkolną i powrót do sali
14.30 – 16.30 Praca indywidualna i wyrównawcza z dziećmi mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi. Wprowadzanie nowych gier i zabaw, utrwalanie liter, cyfr, wierszy i piosenek. Wyjścia na plac zabaw. Zabawy w kącikach zainteresowań. Indywidualna nauka czytania. Praca indywidualna z dziećmi wynikająca z ich potrzeb rozwojowych. Zabawy z dziećmi zdolnymi.

KOLOR ZIELONY – godziny nadobowiązkowe
bezpłatne – dzieci 6 – letnie (wg rocznika)
płatne – dzieci 5 – letnie (wg rocznika)